13 Aralık 2012

işsiz manifestosu

insan yüksek öğrenimdeyken ve o öğrenim çift dikişli haddini de aşmış ise ayak bağlarından kurtulmaya bakıyor. bakıyor, deniyor. iyi halden beraat etmek isterken müebbetle muhattap oluyor. ama sonra af mucizesi giriyor işin içine, içi boşaltılmış makamların hakkını haksız ettiği zaman yalvarmalarında.
e tamam bitirdik işte. rakı sofrasında bile bitirmiş olabilirim okulu.

şimdi işsizim!
iş siz!
i
ş
s
i
z

(sen' siz gibi... .} )

velhasıl...
günlerdir evdeyim. hiç içinde olmadığım bir o kadar da odamda. .) neyse bugün kendimle barışmaya başlayıp özgeçmişlerimi düzenledim. bir kaç kere, bir kaç maskeli, şizofren özgeçmişler.
nereye başvuracağına dair kendine yeni bir hal sergilettirmen gerekiyor. ben gayet netim. öyle gireceğim yere göre değil neysem oyum, ben buyum arkadaş diyorum. ama daha vasıfsız işçi olacağım binlerce gün beni beklerken dedim ya bu ev olmayan evde sıkıştığım kutuda sabırsız kumaşlarımı çıkardım ortaya. sevdiklerime denemeler yapıp heyecanlandım. fena da olmadı ha!
sonra küskün ve karmakarışık yünlerle biraz dert değiş tokuşu ettik. bir televizyon battaniyesi olup, 'bizi' sarmak istediklerini söylediler. içimdeki biz ısıtıverdi battaniyeden önce beni.

yarın web sitemi de tamamlayıp en olağan, sade ve kendim gibi olan özgeçmişimle tekrar tekrar deneyeceğim kapıları.
belki şu kapıdan çıkıp, içinde hiç kapı olmayan güzel tek kapılı bir ev açar bana...
kim bilir... .)Hiç yorum yok: